Návštevníci Šarišského hradu zažijú návrat do minulosti

13.09.2007 Prešov

Veľký Šariš 13. septembra (TASR) - Naozajstný návrat do minulosti zažijú v nedeľu 16. septembra návštevníci Šarišského hradu.
Hradný vrch, cesta na nádvorie aj lúka pod hradom ožijú v rámci projektu Šarišské hradné hry 2007 príbehmi princezien, rytierov, víl a bosoriek. \"Historicko-divadelnú šou pre deti a celé rodiny pripravuje Občianske združenie Rákociho cesta pod záštitou mesta Veľký Šariš, \" uviedla dnes pre TASR manažérka projektu Katarína Pirohová.
Návštevníkov hradu privítajú pod lesom šermiari s ukážkami stredovekých zápasov. Deti budú mať možnosť vyskúšať si jazdu na koni a pod. Záujemcovia o hrnčiarstvo zase okúsia prácu na hrnčiarskom kruhu. Na lúke pod hradom sa predstavia aj zaujímaví remeselníci a predajcovia umeleckých predmetov. Program na hradnom nádvorí vyplní marionetové divadielko o Šípkovej Ruženke a Princeznej na hrášku, tanec, šermiarske zápasy a pod. Sprievodnou atrakciou bude čarovný šmelinár, dvorní maliari či stredoveká krčma. Návštevníci zažijú aj prepad zbojníkmi a ďalšie lesné prekvapenia.
Vlani prišlo na hrad počas akcie asi 2 tisíc ľudí.
 

Vyberte región

mark